Misyonumuz      İletişim teknolojileri ile bilgi erişimini kolaylaştırarak dünyayı küçük bir aile haline getirdiği ve elektronik demokrasinin birey sorumluluk bağımsızlığı eş değer kavramlar olarak yüklediği bir dünyada lider olmaya aday ülkemizin bilgisayarla yönetim, bilgisayarla araştırma ve bilgisayarla eğitim alanlarında evrensel referans olmaktır.


Vizyonumuz      Şirketin geleceklerinde planlama ve rekabet edebilmelerinde yüz yılımızın ortak hafızası ile sürekli iyileştirme ve toplumsal duyarlılık içerisinde bilgisayarla yönetim, bilgisayarla araştırma ve bilgisayarla eğitim alanlarında özgün çözümler üreterek müşterilerimizi beklentilerin üzerinde tatmin etmektir.


Hedefimiz      Aymet Yazılım Firması önümüzdeki 5 yıl içerisinde kendi sektöründe üretmiş olduğu yazılımlarla Türkiye piyasasında lider kuruluşlardan olmayı ve yurt dışında yazılım alanında kendisine saygın bir yer edinmeyi amaçlamaktadır. Aymet' in hedefleri arasında var olan bir çok farklı iş alanı için üretilmiş olduğu yazılımlara ilave olarak yeni sektörel yazılımlar üretmek ve bunları yurt içi ve yurt dışı piyasalara kabul ettirerek yazılım sektöründe geniş bir açılıma ulaşmaktır.